Zebranie z rodzicami

We wtorek, po treningu grupy młodszej, odbyło się zebranie z rodzicami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność. Zebranie dotyczyło kwestii związanych z obozami letnimi oraz egzaminami na stopnie uczniowskie karate. Dzięki obecności p. Filipa Olejnika z Reha Clinic, mogliśmy również posłuchać o zaburzeniach integracji sensorycznej u dzieci.

Obozy letnie Karate

Poznańskie Stowarzyszenie Karate Shotokan, organizuje obozy sportowe. Dzieciaki wyjeżdżają do ośrodka położonego w Starym Kaleńsku, niedaleko Czaplinka. Las, jezioro, sala do treningów oraz mnóstwo innych atrakcji dostarczają niezapomnianych wrażeń. Otrzymaliśmy zaproszenie do uczestnictwa w obozach, dlatego warto z niego skorzystać. Informacje oraz zdjęcia z obozów z roku ubiegłego znajdują się na stronie www.karate-shotokan.com.pl w zakładce „Obozy”.

Egzaminy na stopnie uczniowskie

Pod koniec maja zaplanowałem egzaminy na stopnie uczniowskie. Tego dnia do naszej szkoły Kaizen przyjedzie sensei Piotr Kowalski 4 Dan z Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan przeprowadzić trening. Do końca maja mamy jeszcze 12 treningów oraz konkretne zadanie do wykonania. Zadanie dla trenera to przygotować dzieci do egzaminu, zadanie dla uczniów to wykonać poprawnie 5 powtórzeń 3 ćwiczeń fizycznych (pompka, brzuszek, przysiad). Czas biegnie, do dzieła :-)

Integracja sensoryczna

Na zebraniu p. Filip Olejnik z Reha Clinic opowiedział nam co to jest integracja sensoryczna, jak wyglądają jej zaburzenia oraz jak możemy pomóc naszym dzieciom w prawidłowym rozwoju. Z całego wykładu można na szybko wyciągnąć wnioski, że dzieci potrzebują jak najwięcej ruchu oraz prawidłowej diety. Dla osób, które chcą wiedzieć więcej, polecam stronę www.rehaclinic.pl, na której w zakładce „Porada eksperta” znajduje się wiele ciekawych informacji.

Zamień chemię na jedzenie

„Zamień chemię na jedzenie” to tytuł książki, którą polecam wszystkim rodzicom. W naszym rozpędzonym i zabieganym życiu często brakuje nam czasu na wiele rzeczy i w pośpiechu nie zastanawiamy się co tak właściwie jemy. A producenci żywności raczą nas różnymi niespodziankami, które jedzeniem wcale nie są. Zwłaszcza ze względu na nasze dzieci powinniśmy zwrócić większą uwagę na to, co pakujemy im tak naprawdę do szkoły na drugie śniadanie.

Jeżeli chodzi o Rafaello z kaszy jaglanej, które zasmakowały, mam nadzieję, większości dzieci i dorosłych, to przepis znajduje się tutaj http://kaszomania.blogspot.com/