Lekcja nr 15: Widelec w dłoń

Na zdjęciu talerz oraz dłonie ze sztućcami w widoku z góryO zachowaniu właściwego rytuału podczas spożywania posiłku - część druga, czyli jak posługiwać się sztućcami, pałeczkami i palcami.

Cały ten cukier

Na zdjęciu plakat do filmu That sugar filmAkcja „Ja…”- reaktywacja. Po chwili przerwy i milczenia wracam z moją akcją. Tym razem zaczynam od działań, które dotyczyć będą głównie rodziców, a chodzi o zmianę nawyków żywieniowych. Czyli po prostu wykluczenie z diety tego co złe, a włączenie tego co dobre…

Integracja sensoryczna w Reha Clinic

Zdjęcie wprowadzające do artykułu Integracja sensoryczna w Reha Clinic na którym terapeuta pracuje z małym chłopcem którego huśtaDzieci podczas ferii zimowych miały przyjemność poznać Panią Agnieszkę Olejnik z Reha Clinic, która poprzez zabawę sprawdzała naszych podopiecznych pod kątem zaburzeń integracji sensorycznej. Teraz Pani Agnieszka napisała artykuł, który jako trener osobiście polecam wszystkim rodzicom. Integracja sensoryczna SI a harmonijny rozwój człowieka »

Lekcja nr 14: O zachowaniu się przy stole

Zdjęcie sałatki wraz z serwetką i sztućcami na drewnianym stoleKontynuujemy naszą lekcję o jedzeniu rzeczy dziwnych i zwyczajnych, z pełną kulturą.

Lekcja nr 13: Co i jak jeść?

Logo akcji „Ja jestem wzorem do naśladowania”Zbliżają się wakacje, będziemy wyjeżdżać, zwiedzać, bawić się, ale także jeść poza domem, często w restauracjach, często w innych krajach. Dlatego warto się przygotować, bo próbowanie nowych, nieznanych potraw to naprawdę niezła zabawa.

Lekcja nr 12: Zachowanie przy stole - część druga

O zachowaniu właściwego rytuału podczas spożywania posiłku - część druga, czyli jak posługiwać się sztućcami, pałeczkami i palcami.