Zdjęcie najmłodszych adeptów trenujących w Szkole Karate Shotokan - Kaizen
Na zdjęciu Tygrys Bengalski jako logo Szkoły Karate Shotokan Kaizen

Ostatni (trening) w sezonie

Ostatni w sezonie, będą pierwszymi, a już na pewno zjedzą najwięcej czekolady :-) Tak się dzieje, kiedy ilość czekolady jest stała, a adeptów pod koniec roku szkolnego jakby mniej. Dzieląc czekoladę niczym włos na dwoje, wychodzi całkiem niezła średnia na ostre zębiska  zmęczonego karateki.

Czekolada

Tradycja częstowania najmłodszych kosteczką czekolady towarzyszy nam od samego początku istnienia klubu. Nie mogło jej zabraknąć na ostatnim treningu, tak samo jak dobrej sportowej rywalizacji.

Ostatni mecz

Zasady proste: drużyna, która wygra otrzymuje 2 kawałki gorzkiej czekolady, a drużyna przegrana otrzymuje 2 kawałki gorzkiej czekolady - tak dla odmiany. Dlatego 100% zaangażowanie oraz walka do samego końca. Mamy skoki, przewroty, siedzenie z fochem na ławce oraz wspinaczkę drabinkową, a wszystko po to, aby uśpić czujność zawodników drużyny przeciwnej lub zdezorientować sędziego. Gra czasami przypomina grę polskiej kadry w piłkę nożną, jednym słowem totalny chaos i tylko wszyscy inni potrafią rozgryźć tę taktykę tylko nie sami grający. Punkty wpadają to z jednej to z drugiej strony, mecz wyrównany, gdzie ostatecznie wygrywają lepsi a mecz kończy się wynikiem 2:2.

Piłka w grze

Nie od dziś wiadomo, że karateka kiedy chce odrobinę miodu to żuje pszczoły, dlatego też w zbijaka i siatkówkę gramy piłką lekarską. Kości zdrowe, a mięśnie wytrenowane, dlatego na lecącą piłkę karatecy czekają z otwartymi ramionami i rzucają się na nią niczym lew na zwierzynę. Należy nadmienić, że piłka wykonana jest z gąbki o całkowitej masie własnej 10 gramów (dociążona gumą balonową) :-)

Podzękowanie

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom zajęć, zarówno tym najmłodszym jak i starszym. Optymizm oraz uśmiech zabierajcie zawsze ze sobą gdziekolwiek będziecie. Jako wasz trener życzę wam wszystkim udanych wakacji! Zapracowaliśmy na solidny odpoczynek, być może nawet na dodatkową kosteczkę czekolady ;-) Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Galeria zdjęć

Podmiot autorski © Kaizen.edu.pl 2014.