Na zdjęciu grupa karateków w trakcie wykonywania ćwiczeń podczas egzaminu na kolejne stopnie Kyu
Na zdjęciu Tygrys Bengalski jako logo Szkoły Karate Shotokan Kaizen

Egzaminy na stopnie Kyu

14 czerwca 2016 odbyły się egzaminy na białe i żółte pasy karate. Specjalnie dla nas, egzamin przeprowadził sensei Piotr Kowalski, który na co dzień prowadzi zajęcia w Poznańskim Stowarzyszeniu Karate Shotokan.

Sprawdzian ogólnej sprawności

Egzamin został przeprowadzony zgodnie z nową formą, polegającą na ocenie postępów w ogólnej sprawności ruchowej, a nie samej umiejętności wykonania technik.

Krew, pot i łzy

Wszyscy rodzice mieli okazję przekonać się, jakie postępy dzieci zrobiły przez ostatni rok. Najważniejsza dla nas nie jest znajomość ciosów karate, ale poprawa ogólnej sprawności dzieci. Gdyż, jak powiedział sensei Piotr, ze sprawnymi ruchowo dziećmi można zrobić wszystko i można nauczyć je wszystkiego. Stąd egzamin wyglądał jak trening karate.

Historyczny żółty pas

Najbardziej wytrwałe w treningu dzieciaki miały szansę podejść do egzaminu na żółty pas. Był to pierwszy taki egzamin w naszej szkole. Oczywiście wszyscy zdali, czego serdecznie gratulujemy. Pozostała grupa dzieci zdawała egzamin na biały pas, również zakończony sukcesem. Od teraz na sali będzie biało - żółto podczas treningów.

Gratulujemy

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy zdanych egzaminów, a przede wszystkim wytrwałości i zaangażowania podczas treningów. Rodzicom dziękujemy za wytrwałe przywożenie / odwożenie dzieciaków oraz kibicowanie i docenianie postępów. Dziękujemy za kolejny udany rok w Szkole Karate Kaizen. Życzymy wszystkim udanych i wysportowanych wakacji i czekamy na Was w nowym roku szkolnym.

Galeria zdjęć

Szczególne podziękowania dla Pawła Iwińskiego, autora galerii za pomoc w organizacji i utrwaleniu momentów z egzaminu.

Podmiot autorski © Kaizen.edu.pl 2014.